ترمینال آزاد

چرت نویس های یک مهندس بیکار

شروعی تازه

واقعا نوشتن پست اول واسه کسی که دلش میخواد اولین قدم رو توی بلاگ نویسیش محکم برداره خیلی سخته

کلی حرف میاد تو ذهنت که میخوای باهاشون شروع کنی ولی موقع تایپ که میرسه بنظرت با اون حرفا شروع خوبی انتظارتو نمیکشه, ولی باید از یه جایی شروع کرد. بنظرم یه معارفه کوچیک واسه شروع کار خوب باشه:

من همونطور که از عنوان سایت مشخصه یه گیک هستم (!) عاشق تکنولوژی علل الخصوص IT. بالطبع تو این وبلاگ اکثرا در مورد تکنولوژی خواهم نوشت که البته در مورد سایر موضوعات از جمله زندگی روزمره, موزیک, فیلم, گیم, علم الکترونیک و نجوم هم نوشته هایی خواهد بود که تعدادشون قطعا کم نیست.

از همون ۹ سالگی که کامپیوتر خریدیم بیشتر گرایشم به یادگیری بود تا صرفا بازی کردن باهاش. از Multimedia Builder شروع کردم و با Flash MX ادامه دادم و تو مسیرم با Photoshop و illustrator یه کارایی کردم و رفتم سراغ تم سازی واسه گوشی های نوکیا و سونی اریکسون و بعدش مشغول ساخت بازی شدم و بعدها رفتم سراغ ترجمه و نوشتن اخبار حوزه موبایل و تکنولوژی تا اینکه وارد دانشگاه شدم و بخش مهمی از زندگیم اختصاص داده شد به رشته ای که میخوندم یعنی برق الکترونیک.

الان بیشتر مشغول طراحی سیستم های دیجیتال هستم که بخش عمده اش باز مرتبط با کامپیوتر هستش عللخصوص برنامه نویسی و ارتباط بین بخش سخت افزار الکترونیکی و نرم افزار رایانه. یه شانس بزرگی که آوردم اینه که واقعا رشته تحصیلیم رو دوست دارم و خوبیش اینه که با علاقه مندی هام ارتباط خیلی نزدیکی داره و انجام کارم رو واسم راحت تر و شیرین تر می کنه.

دلیل اینکه شروع کردم به وبلاگ نویسی اینه که میخواستم حرفامو بقیه هم بشنون. حین کار با برنامه ها و سیستم های مختلف که بالا گفتم چیزای زیادی بصورت تجربی یاد گرفتم که نمونش تو اینترنت پیدا نمیشه منتهی چون جایی برای نوشتن نداشتم, نمی تونستم این مهارت هارو به بقیه انتقال بدم و خودم هم بعدا فراموششون می کردم.

یا مثلا نظر جالبی راجب یه مسئله یا سایتی داشتم و میخواستم به بقیه بیان کنم ولی جایی واسه اینکار نداشتم. کلی مطلب و مقاله تو ذهنم داشتم ولی نمیتونستم بروز بدم. واسه همین وبلاگمو بعد از سال ها یادگیری راه انداختم.

قرار نیست مثل سایت های خبری روزی چند ده تا خبر و پست روی وبلاگم بخونین. شاید یه روز چند تا پست داشته باشم و مدت طولانی اصلا چیزی ننویسم. خودم رو مجبور به نوشتم نمی کنم و فقط زمانی رو که نیاز باشه چیزی رو به بقیه بگم می نویسم. در واقع کیفیت رو فدای کمیت نمی کنم!

 

اگه لازم باشه با من تماس بگیرین بالای سایت یه قسمت هستش به نام تماس با نویسنده که مخصوص این کاره.

لینک پیج های شبکه های اجتماعی, تو هدر و فوتر سایت هم موجود هستش اگه بخواین می تونین اونجا هم مطالب جالب بخونین.

اگه مایل باشین می تونین از طریق فید و خبرنامه ایمیلی هم مطالب سایت رو دنبال کنید.

 

22 دیدگاه

ارسال دیدگاه