ترمینال آزاد

چرت نویس های یک مهندس بیکار

قاتلی از تبار usb

فلش مموری ها ابزار های ترسناکی هستن؛ آدم نمی کشن ولی می تونن به وسایل آدما آسیب برسونن! برای همین واسه وصل کردن یه فلش به کامپیوتر خیلی با احتیاط عمل می کنیم. به کامپیوترمون هر فلشی رو وصل نمی کنیم و حتی فلش هر کسی رو هم وصل نمی کنیم.
فلش مموری ها می تونن حاوی ویروس ها و تروجان های مختلفی باشن که سیستممون رو بهشون مبتلا کنه. بعضی ویروس ها فقط اذیت می کنن مثل ساخت بی شمار پوشه خالی و بعضی حتی ممکنه باعث آسیب رسیدن به اطلاعاتمون و پاک شدن قسمتی از داده هامون بشه.
واسه مقابله با این خطرات ما آنتی ویروس هارو روی سیستم هامون نصب می کنیم و اونا رو دائما آپدیت نگه می داریم تا در مقابل خطرات ناشی از انواع ویروس ها در امان باشیم ولی حالا با چیزی مواجهیم که حتی قوی ترین آنتی ویروس ها هم کاری از دستشون برنمیاد!

قاتلی تو لباس فلش مموری! این وسیله ای که در مورد صحبت می کنم درسته لباس فلش مموری تنشه ولی فلش مموری نیستش واسه همینه کاری از دست آنتی ویروس ها بر نمیاد. usb killer کاری با سیستم عامل و اطلاعاتمون نداره و یه راست میره سراغ سخت افزارمون.

 

usb-high-voltage-death-machine-100573271-large
مکعب های کوچکی که روی بورد usb killer میبینید در واقع خازن های smd هستن. این خازن ها جدا از سیستم شارژ می شن و موقعی که usb killer رو به پورت usb وسیلمون وارد کردیم خازن های شارژ شده شروع به تخلیه ولتاژشون می کنن و در چشم بر هم زدنی منفی ۲۲۰ ولت از طریق پورت usb وارد بورد اصلی میشه که باعث وارد شدن صدمه جدی و خراب شدن مادربورد میشه.
جالبه برای بکار انداختن این وسیله عملیاتی لازم نیست و هر کسی می تونه یکی از اینارو دستش بگیره و به هر وسیله ای رسید فقط اونو وارد پورت usb اون دستگاه کنه و تمام!
سازنده این وسیله ویرانگر Dark Purple (بنفش تیره) هستش که مدعیه وسیله ای که ساخته قادره هر نوع دستگاهی که مجهز به پورت usb هستش رو نابود کنه. یعنی قشر وسیعی از محصولاتی که همه روزه ازشون استفاده می کنیم مثل کامپیوتر و لپتاپ و تلویزیون هوشمند و ضبط صوت ماشین و غیره. البته در مواردی با تعویض جزء آسیب دیده میشه دستگاه رو احیا کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد.

ارسال دیدگاه